środa, 20 lutego 2013

Naturalność i swoboda wypowiedzi


Nie ma nic bardziej naturalnego wśród ludzi, niż swobodna wymiana myśli. Taka wymiana myśli jest nie tylko przyjemna, ale twórcza i inspirująca. Burze mózgów prowadzą do wspaniałych rozwiązań, służących całej ludzkości. Kraje, w których na jakieś tematy nie wolno rozmawiać i grożą za to sankcje – to kraje totalitarne, reżimowe w których są łamane elementarne prawa człowieka oraz w których rządzi tyran lub tyraniczny rząd, który innym obywatelom tego kraju narzuca swoje zdanie, prawa, styl życia – po prostu wszystko. Z reguły takie kraje, to kraje w których obywatele cierpią i są nieszczęśliwi. Cenzura – to właśnie symbol takich krajów. Polska była takim krajem przez pół stulecia. Za wypowiedzi niewygodne dla ówczesnych komunistycznych władz – karano ich wyrazicieli. Zamykano do więzień, a nawet mordowano. To były bardzo złe czasy, w których nasz naród był uciśniony i cierpiał wielce. Obecnie Polska jest krajem demokratycznym, wolnym, w którym wg konstytucji szanowane są prawa człowieka, w tym prawo do swobody wypowiedzi. Wszelkie samozwańcze regulaminy nie mają prawa bytu, gdyż kłócą się z podstawowymi wolnościami obywatelskimi, zwłaszcza takimi, które są zapisane w najwyższym prawie danego kraju czyli w konstytucji. Zgodnie z naszym polskim prawem, zgodnie z naszą konstytucją – każdy obywatel ma prawo do swobodnej wypowiedzi i nikt, ale to nikt nie ma prawa mu tego zabraniać, zamykać mu ust, czy w jakikolwiek inny sposób szykanować i zabraniać swobodnej wypowiedzi. Do szykan należy: najeżdżanie na człowieka, który się swobodnie wypowiedział, usuwanie jego postów, a także banowanie jego nicka. Jest to wysoce karygodny proceder, któremu ja jako osoba wolna i szanująca siebie i drugiego człowieka się sprzeciwiam.

Wprowadzanie na siłę wszędzie i pod każdym pozorem sztucznych, nadmiernych ograniczeń, zakazów, nakazów – drażni mnie i męczy wielce. Wystarczy w zupełności, że nasz rząd, sejm i senat zajebiście komplikują nam życie na co dzień – nie potrzebujemy kolejnych upierdliwych regulaminów, zakazów, nakazów itp.

Nie mogąc się pogodzić z łamaniem elementarnych praw obywatelskich w tym przypadku wolności wypowiedzi – zapraszam wszystkich tych, którzy nie przepadają za byciem upychanym w ciasną szufladę i dopychanym  kolanem, aby się ze swoją wszechstronnością zainteresowań i wypowiedzi zmieścili w tejże dusznej, zapyziałej szufladzie – założyłam forum naturalni:
www.forumnaturalni.blogspot.com na którym to forum panuje pełna swoboda wypowiedzi. Jest to forum dla ludzi, którzy kochają naturę i życie w zgodzie z naturą, a swobodne wypowiedzi do takich właśnie naturalnych zjawisk należą.
Przeto zapraszam wszystkich wolnomyślicieli, a zwłaszcza takich, którzy całym sercem miłują naturę i wszystko co naturalne do śmiałych wypowiedzi. Jeśli zejdziecie z tematu – nie będę strzelać :)


Brak komentarzy: