środa, 17 kwietnia 2013

Atlas starych odmian jabłoni


Ananas Berżenicki, Antonówka półtorafuntowa, Cesarz Wilhelm, Glogierówka, Grochówka czy Kosztela? – jeżeli macie problem z rozpoznaniem odmian jabłoni, które rosną w waszym sadzie lub ogrodzie, Podręczny atlas dawych odmian jabłoni z pewnością się Wam przyda. Przygotowany został on w formie zszywanego notestu co pozwala bardzo łatwo przewracać i zaznaczać strony.

W atlasie zaprezentowano 58 dawnych odmian jabłoni. Każda z ze 128 stronic jest laminowana dlatego książeczkę bez obaw można zabrać na świeże powietrze nawet jeżeli lekko pada lub jest wilgotno.

Autorami Podręcznego atlasu dawnych odmian jabłoni są Małgorzata i Grzegorz Hodun, którzy tą tematyką zajmują się od wielu lat i należą do grupy niekwestionowanych ekspertów.

We wstępie czytamy „Mamy nadzieję, że zaprezentowane opisy odmian i kolorowe fotografie owoców zachęcą Państwa do uprawy dawnych odmian jabłoni, a także pozwolą je rozpoznać w starych sadach tradycyjnych (…). Liczymy też, że ten niewielki ale bogaty w odmiany atlas będzie również cenną pomocą w nauce odmianoznawstwa.

Każdy odmiana jabłoni została sfotografowana i mówiona pod kątem: pochodzenia, owoców, miąższu, dojrzewania i wyglądu drzew.

Wydawcą książeczki jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.

Źródło: http://www.wydawnictwogaj.pl/products/podreczny-atlas-dawnych-odmian-jabloni

Brak komentarzy: